Криза. Поради, як не втратити роботу.


Фінансові аналітики світового масштабу ще на самому початку проблемного періоду заявили: у порівнянні з Великою Депресією 1929-33 років, нинішня криза може виявитися на порядок небезпечнішою, особливо для людей, що звикли за 10 років економічного росту до стабільності й деякій соціальній захищеності. Чорні часи прийшли в першу чергу для працівників офісу й банківської сфери. Але не варто розслаблюватися співробітникам заводів і фабрик. Хоч вони й приносять економічну вигоду, державне фінансування скоротилося в кілька разів.

Наприкінці 1933 року в країнах Заходу налічувалося близько 30 мільйонів безробітних. Положення представників дрібного бізнесу й середнього класу, а також фермерів і виробників сільськогосподарської продукції стало катастрофічним. Багато хто з них виявилися в убогості.

Щоб не поповнити списки районного центра зайнятості,  рекомендую дотримуватися кілька розумних правил. Необхідно зберігати спокій і розважливість: не варто метатися й шукати нову роботу, як тільки пройшов  слух про скорочення по вашому офісі. Привабливості в очах роботодавця паніка не додасть. Демонструйте впевненість і відданість перед керівним складом. На випадок, якщо ви хочете підстрахуватися: оптимальним рішенням у цьому випадку був би підробіток у сфері фрилансу, де кожний зможе одержати хоч і невеликий, але стабільний заробіток, напрацює потрібні зв'язки й у випадку скорочення якийсь час зможе жити без постійної роботи.
По законодавству про звільнення вас повинні попередити за 2 місяці в письмовому виді. Не радійте, це тільки по законодавству. Насправді вас можуть звільнити заднім числом, а якщо ви почнете обурюватися, застосують для звільнення безсторонню статтю ТК, через яку трудову книжку буде легше викинути, чим улаштуватися на іншу роботу.
Для жінок існує стовідсотковий спосіб зберегти свою роботу: потрібно надати довідку про вагітність. Підприємство не має права звільнити таку співробітницю навіть у випадку порушення трудової дисципліни.
Якщо ж вам затримують заробітну плату, вас змушують працювати за троє до пізньої ночі, тому що двох уже звільнили, і ви щодня вислухуєте докори за неякісно виконану роботу від начальства, подумайте добре: а чи дійсно вам потрібно триматися за це місце?

 

Завжди ваш, з надією на краще,Віталій.

 

Дякую за  предоставлені фото матеріали сайту  team.gulfstream.ua і сайту mirsovetov.ru, за допомогу при підготовці матеріалу статті.

Криза. Поради, як не втратити роботу.: 1 комментарий

Обсуждение закрыто.